Odnawialne Źródła Energii - informacja
Wójt Gminy Leoncin informuje, że rozpoczęło się zbieranie ankiet chętnych właścicieli domów jednorodzinnych położonych na terenie gminy Leoncin na założenie Odnawialnych Źródeł Energii: kolektory słoneczne lub pompy ciepła (do produkcji ciepłej wody użytkowej), kocioł na biomasę. Dofinansowanie wynosi do 80%.
Wszelkich informacji udziela Urząd Gminy w Leoncinie tel. 22 785 66 00 wew. 26 P. Aleksandra Sokolik
Działanie 4.1 - Odnawialne Źródła Energii
Typ projektów - Infrastruktura do produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych. Beneficjentem jest GMINA LEONCIN (Gmina dostaje środki na OZE dla mieszkańców i na budynki użyteczności publicznej znajdujące się na terenie Gminy) a partnerami Gminy: Nasielsk, Pomiechówek i Winnica.
Amortyzacja 5 lat, na podstawie umowy dzierżawy z Gminą.
- Dofinansowanie Unijne do 80% kosztów kwalifikowanych, minimalny wkład własny po stronie mieszkańców wynosi 20% + Vat (8%, od całości danej inwestycji).
- Jeden mieszkaniec może zamontować kilka źródeł (kolektory słoneczne lub pompy ciepła i/lub kocioł na biomasę).
- Właściciel może złożyć tylko jedną deklarację na jeden zamieszkały budynek, nawet gdyby był posiadaczem kilku gospodarstw domowych (budynków).
- Brak jest możliwości instalacji urządzeń na pokryciach dachowych z eternitu.
- Wartość wkładu własnego mieszkańców – uczestników projektu może wzrosnąć lub zmaleć, ze względu na wyniki procedury przetargowej. Konieczność dokonania niezbędnych indywidualnych przeróbek w instalacjach użytkowników, które nie będą kosztami kwalifikowanymi projektu, będą musiały być sfinansowane przez właściciela budynku.
- O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.
- Do projektu zostanie zakwalifikowanych 50 gospodarstw domowych z obszaru Gminy. Pozostałe gospodarstwa (wg kolejności zgłoszeń) będą wpisane na listę dodatkową (uzupełniającą).
- Zainteresowany udziałem w projekcie składa wypełnione i podpisane: deklarację zgłoszenia do udziału w projekcie wraz z załącznikiem nr 1, umowę użyczenia, potwierdzenie dokonania wpłaty za wizytę technika w kwocie 184,50 zł.
- W celu przystąpienia do projektu niezbędna jest opinia techniczna. Cena wizyty Technika w celu weryfikacji możliwości montażu konkretnego rozwiązania w danym gospodarstwie domowym 184,50 zł (brutto). Wymieniona kwota jest jedynym ryzykiem beneficjenta.
- Termin zgłoszenia uczestnictwa (składania kompletu dokumentów) – od 03.08.2016 r. do 20.08.2016 r.
- Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 17.08.2016r. w Świetlicy Wiejskiej (GOK) w Leoncinie o godz. 18.00
- Krok po kroku:
- ostateczny termin złożenia wniosku przez Gminę – 26 wrzesień 2016 r.
- decyzja Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych – luty 2017;
- wyłonienie wykonawcy w drodze przetargu – III kw. 2017 r.
- montaż – IV kw. 2017 – IV kw. 2018.
- Możliwość zamontowania:
- kolektorów słonecznych przykładowe zestawy:
- dla rodziny 1-3 osobowej, zbiornik 300l/2 kolektory płaskie, koszt netto 9 000, mieszkaniec 1800 netto + vat od całości zadania;
- dla rodziny 4-6 osobowej, zbiornik 300l/3 kolektory płaskie, koszt netto 10 000, mieszkaniec 2000 netto + vat od całości zadania;
- dla rodziny powyżej 7 osób, zbiornik 400L/4 kolektory płaskie, koszt netto 12 000, mieszkaniec 2400 netto + vat od całości zadania
- pieca na biomasę:
- o mocy 25 kw, koszt netto 13 000, mieszkaniec 2 600 netto + vat od całości zadania;
- pomp ciepła, do produkcji ciepłej wody użytkowej, przykładowe zestawy:
- moc 2,5 kw, koszt netto 8 000, mieszkaniec 1600 netto + vat od całości zadania.
- kolektorów słonecznych przykładowe zestawy:
Powyższe ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie ze względu na długi termin od momentu podjęcia decyzji przez Gminę do momentu ewentualnego montażu, ze względu na nie kwalifikowalność niektórych kosztów w danym domostwie.
Deklaracja zgłoszeniowa do udziału w projekcie